ibl.bas.bg/ezikovi_spravki/otnovo-za-palniya-i-kratkiya-tchlen/
Според правилото за употреба на пълен и кратък член, което е синтактично, с пълен член се членува единствено подлогът в изречението. Практически замяната на думата, която трябва да се членува, с местоимението той показва, че тя е подлог, т.е. че трябва да се членува с пълен член, а пък заместването ѝ с местоимението него сигнализира друга синтактична роля и членуване с кратък член.
Няколко студенти или няколко студента (Езикови справки)
ibl.bas.bg/ezikovi_spravki/nyakolko-studenti-ili-nyakolko-studenta/
Формите за множествено число на съществителните имена от мъжки род в българския език биват: обикновена (столОВЕ, конЕ, студентИ и др.) и бройна (с окончание -а/-я), която се използва след числителни имена и количествени наречия (два столА, четири конЯ).
Интернет справочник "Езикови справки" на БАН
ibl.bas.bg/ezikovi_spravki/
Съдържа разнообразна информация по въпроси, свързани със значението, употребата, произхода и стилистичната характеристика на думите в българския език, правописа, правоговора и пунктуацията в съвременния български книжовен език.
slovored.com
Английско-български речни; английско-български политехнически речник; медицинки речник. Също така има пълен набор от речници на български език като: синонимен речник; тълковен речник; граматика; правила за транслитерация; ударения; сричкопренасяне; проверка на правописа и много други. Проверка на правописа за въведените думи.
Речник на българския език - Chitanka
rechnik.chitanka.info
Ако имате съмнение в изписването на някоя дума, простоя я проверете в този речник.
Ето ви трик за бърза проверка на думи: Ако ви мързи да използвате речници (онлайн и офлайн) просто отворете Google напишете думата в полето за търсене и ако не е правилна той ще ви коригира с "Може би имахте предвид ....".
Български правопис във Wikipedia
bg.wikipedia.org/wiki/Български_правопис
Българският правопис се състои от правописните правила на български език, чиято употреба е задължителна за българския книжовен език.